(închide)

Ion Iodache, candidat PNL Gorj: „Foarte mulți primari de la PSD vor susține echipa noastră, nu pe a lor!”

 

Ion Iordache, candidatul PNL Gorj la Senat, a declarat că toți primarii PNL din județ sunt implicați pentru obținerea unui scor cât mai bun la alegerile parlamentare din 6 decembrie. Potrivit lui Iordache, chiar și primari din partea PSD i-au spus că va primi voturi în localitățile lor, echipa PNL fiind apreciată de alegători. „Oamenii își doresc să vină alt fel de parlamentari, cu soluții, care să facă treabă. Nu mă tem de alianțe împotriva mea, dacă ar afce alianțe liderii altor partide, nu înseamnă că s-ar transforma în vot la nivelul localităților. Populația din 3 sferturi din județ mă cunoaște; se vor gândi foarte bine la cine sunt cei care compun lista fiecărui partid și vor vota fără să țină cont prea mult de culoarea partidelor și de ce zic unii lideri. Cred că ne vom apropia de 40%. Cred că de data aceasta vom bate PSD-ul la Gorj. (…) Toți primarii noștri sunt implicați și vă spun că foarte mulți primari de la PSD vor susține echipa noastră, nu pe a lor. Am foarte mulți primari care mi-au zis că oamenii din comune vor vota echipa PNL-dacă ei îmi spun asta, cred că știu ce au acolo. Cu siguranță vom avea doi deputați și un senator de la PNL”, a spus Ion Iordache.

COD MANDATAR 11200025

Vizualizări: 676

Trimite pe WhatsApp

Citește și:

Călător în Oltenia

Olteni de poveste