Jandarmii gorjeni continuă campania de donare de sânge

În perioada 03-07 noiembrie, peste 30 de jandarmi gorjeni vor fi implicați în campania ,,Donează sânge! Salvează o viață!” organizată la nivelul Inspectoratului de Jandarmi Județean ,,Tudor Vladimirescu” Gorj și vor dona sânge la Centrul de Transfuzie Sanguină Gorj.
Conștientizând că oferă o șansă la viață celor aflați în suferință, jandarmii gorjeni participă constant la această campanie de donare de sânge, devenind donatori constanți pentru comunitate.
„Ultima acțiune de donare de sânge a fost organizată în luna aprilie, atunci când tot peste 30 de jandarmi gorjeni au participat la tradiționala campanie de donare de sânge. Totodată, am sprijinit în decursul anului mai multe apeluri umanitare transmise iar colegii noștri pe bază de voluntariat au participat la donare. Și acum, transmitem tuturor care vor să se alăture donatorilor noștri, să vină alături de noi și să doneze sânge, să salveze viața. Pentru profesionalismul dovedit și amabilitatea deosebită, dorim să mulțumim pe această cale personalului de la Centrul de Transfuzie Sanguină Gorj pentru implicarea în ajutorarea semenilor”, arată reprezentanții IJJ Gorj.
Vizualizări: 271
Trimite pe WhatsApp