Raluca Dinulescu, calificată cu echipa in finala Cupei Mondiale de seniori la canotaj! De data aceasta, în Bulgaria

 

CUPA MONDIALĂ I de la Plovdiv, Bulgaria. Patru echipaje românești vor trage, duminică, în Finalele A, iar altele 3 vor lua startul în Finalele B.
Iată REZULTATELE și PROGRAMUL de duminică, în ordinea startului pentru echipajele noastre:

Feminin 4 rame (W4-), Mădălina Hegheș, Ioana-Mădălina Moroșan, Andreea-Ioana Budeanu, Geanina Dumitrița Juncanariu, au ocupat locul 6 în recalificări și vor trage în Finala B, duminică, de la ora 9:00.

Feminin dublu vâsle categorie ușoară, (LW2x), Simona Pascariu, Iuliana Elena Mihai, locul 4 în recalificări, vor trage în Finala B, duminică, de la 9:40..

Feminin dublu rame (W2-), Alina Ligia Pop, Iuliana Buhuș, locul 4 în recalificări, vor trage în Finala B, duminică, de la 10:10.

Masculin 4 rame (M4-), Dumitru-Alexandru Ciobîca, Alexandru-Laurențiu Danciu, Alexandru Chioseaua, Mugurel-Vasile Semciuc, au câștigat recalificările și S-AU CALIFICAT ÎN FINALA A, care va avea loc duminică, la ora 12:12.

Masculin 4 rame (M4-), Dorin Simion, Andrei Lungu, George Cătrună, Marian Cireașă, au ocupat locul 5 în recalificări. Au încheiat competiția, clasându-se pe locul 7 la Cupa Mondială. Le dorim succes mai departe sportivilor noștri!

Masculin 4 vâsle (M4x), Florin Horodișteanu, Dumitru Stoica, David Halmagian, Cristian Cojocaru. Vor trage în Finala A, duminică de la ora 12:40.

Masculin opt plus unu (M8+), cursa test, locul 2. George Cătrună, Iulian Chelaru, Florin Ceobanu, Marian Cireașă, Bogdan Baitoc, Andrei Cornea, Alexandru Tănasă, Cristi Hîrgău, Ștefan Florin. Vor trage în Finala A, duminică de la ora 12:54.

Feminin opt plus unu (W8+), cursa test, locul 3.: Lorena Adriana Constantin, Iuliana Timoc, Amalia Bucu, Raluca-Georgiana Dinulescu, Ioana-Irina Acsinte, Vasilica-Alexandra Rusu, Andreea Popa, Simona- Georgiana Tătaru, Emanuel Maftei. Echipajul va trage în Finala A, duminicî, de la 13:38.

Mult succes canotoarelor și canotorilor noștri în Finalele A și B de duminică! HAI ROMÂNIA!
#Herbalife #Negro2000

Vizualizări: 432

Trimite pe WhatsApp

Citește și:

Călător în Oltenia

Olteni de poveste