(închide)

Noi locuri de muncă în comuna gorjeană Negomir!

 

Cetățenii comunei Negomir nu vor mai fi nevoiți să meargă la Rovinari pentru a își face cumpărăturile, căci de astăzi, in localitatea lor, s-a deschis un nou magazin care oferă o gamă variată de produse. Prin deschiderea magazinului s-au creat și locuri de munca pentru locuitorii comunei. Primarul Tudor Oiță a participat la festivitatea de inaugurare a noului magazin și a felicitat investitorul.

"Astăzi am avut plăcerea de a participa la deschiderea unui magazin ,,Profi Loco", în localitatea noastră. În calitate de primar am susţinut şi voi susţine în continuare investitorii de bună credinţă, care doresc să vină în zona noastră, astfel încât procesul pentru dezvoltarea comunei noastre să aibă loc în fiecare zi. Acest magazin vine în întâmpinarea tuturor, astfel încât, au fost create noi locuri de muncă, venituri suplimentare la bugetul local, iar pentru achiziţionarea unor produse nu vom mai fi nevoiţi să mergem în orașele vecine, având posibilitatea să le cumpărăm din acest magazin, care oferă o gamă variată de produse. Împreună zi de zi, uniţi, cu încredere şi respect, dezvoltăm comuna noastră!", a anunțat primarul Tudor Oiță.

Vizualizări: 2,042

Trimite pe WhatsApp

Citește și:

Călător în Oltenia

Olteni de poveste