(închide)

Zeci de absolvenți ai Liceului Teoretic Novaci, admiși la importante universități din România!

 

Zeci de elevi care au absolvit vara aceasta Liceul Teoretic Novaci au fost admiși la importante universități din România, spre bucuria lor și a profesorilor care i-au îndrumat. În articolul de mai jos veți afla unde au fost admiși zeci de absolvenți ai promoției curente, articolul fiind scris de doamna profesor Alina Ramona Țicu, directorul unității școlare. 

Ce bucurie mai mare poate fi pentru un proaspăt absolvent de liceu decât momentul în care află că este admis la universitatea mult dorită?! De ani buni, majoritatea elevilor se focusează spre studiile universitare și se consultă în alegerea făcută atât cu părinții, cu cei apropiați, cât și cu cadrele didactice, care i-au format de-a lungul timpului. 

Trebuie menționat faptul că perioada de desfășurare a examenelor de admitere nu s-a încheiat, mulți absolvenți susținând diverse probe în acest sens și în luna septembrie.

În cele ce urmează, îi voi nominaliza pe cei admiși la universități în funcție de profilul absolvit, astfel:
Matematică-informatică, intensiv informatică:
1. Abdulhadi Luca: Universitatea de Vest din Timișoara, Facultatea de Muzică și Teatru, secțiunea interpretare-instrumentală
2. Băra Dumitru-Bogdan: Universitatea din Petroșani, Facultatea de Inginerie Mecanică si Electrică, Departamentul Ingineria transporturilor și a traficului
3. Brînzan Ionuț-Alexandru: Universitatea Politehnică din Timișoara, Facultatea de Automatică și Calculatoare, Departamentul Ingineria Sistemelor - Automatică și Informatică Aplicată în limba română
4. Codreanu Ionuț-Mihai: Universitatea din Craiova, Facultatea de Mecanică, Specializarea Autovehicule Rutiere
5. Deaconescu Maria:  Universitatea de Vest din Timișoara, Facultatea de Chimie, Biologie și Geografie, Departamentul de Biochimie
6. Dumitru Gabriel-Marcel: Universitatea Politehnică București, Facultatea de Energetică, Departamentul Energetică în Limba Română
7. Dumitru Mihai-Valentin: Universitatea Politehnică București, Facultatea de Energetică,  Departamentul Energetică în Limba Română
8. Făsui Lucia-Florentina: Academia de Studii Economice București, Facultatea de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică, Departamentul Informatică Economică în Limba engleză
9. Gioancă Nicolae-Cristian: Academia de Studii Economice București, Facultatea de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică,  Departamentul Informatică Economică
10. Ianculescu Cristina-Emilia: Universitatea Politehnică Timișoara, Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologii Informaționale
11. Mocioi Nicolae-Mario: Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu, Facultatea de Inginerie și Tehnologia Informației, Departamentul Tehnologia construcțiilor de mașini
12. Popescu Dimitrie-Zamfir: Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie, Târgu Mureș, Facultatea de Inginerie și Tehnologia Informației
13. Pucă Nicolae-Ovidiu: Universitatea Politehnică din București, Facultatea de Ingineria Sistemelor Biotehnice, Departamentul Mecatronică și Robotică
14. Staicu Marius-Eduard: Universitatea Politehnică din București, Facultatea de Inginerie Industrială și Robotică, Departamentul de Informatică industrială aplicată
15. Toader Cristina-Mihaela: Universitatea Politehnică din București, Facultatea de Inginerie Electrică
16. Zaharia Marius-Irinel: Universitatea din Craiova, Facultatea de Mecanică, Departamentul Ingineria Transporturilor și a Traficului
17. Zgripcea Eduard-Alexandru-Gabriel: Universitatea din Petroșani, Facultatea de Inginerie Mecanică și Electrică, Departamentul Inginerie Mecanică


Tehnician în activități economice:
1. Bălășoiu Ionela-Denisa: Universitatea Politehnică Timișoara, Facultatea de Management în producție și transporturi, Domeniul: Inginerie și management
2. Bobeica-Ghiera Bogdan-Andrei: Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu, Facultatea de Inginerie, Domeniul: Inginerie și management în alimentație publică și agroturism
3. Diaconescu Lucian-Marian: Universitatea Politehnică Timișoara, Facultatea de Inginerie, Domeniul: Ingineria instalațiilor termice
4. Gioancă Maria-Bianca: Universitatea din Craiova, Facultatea: Economie și Administrarea Afacerilor, Domeniul: Contabilitate și informatică de gestiune
5. Ilea Vasile-Darius: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Stiinte medicale si comportamentale, Domeniul: Kinetoterapie și motricitate specială
6. Jianu  Darius: Universitatea de Științele Vieții din Timișoara, specializarea Agronomie și Universitatea din Craiova, Facultatea de Muzică
7. Lunculescu Gheorghe-Vlad: Universitatea de Vest Timișoara, Facultatea de Matematică și Informatică, Domeniul: Informatică
8. Martescu Ana-Maria: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Științe Economice, Domeniul: Finanțe și bănci
9. Păuna Radu-Antonio: Universitatea din Craiova, Facultatea de Mecanică, Domeniul: Autovehicule rutiere 
10. Popa Flavius Gabriel: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Științe Economice, Domeniul: Finanțe și bănci
11. Popescu Ionela-Adelina: Academia de Studii Economice București, Domeniul: Contabilitate și informatică de gestiune
12. Popescu Ion-Alexandru: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Știinte Economice, Domeniul: Finanțe și bănci
13. Preoteșescu Cristina-Daiana: Universitatea Politehnică Timișoara, Facultatea de Inginerie Alimentară, Domeniul: Controlul și Expertiza Produselor Alimentare
14. Pufan Nicolae-Ion: Universitatea Politehnică București, Facultatea de Inginerie Mecanică și Mecatronică, Domeniul: Inginerie mecanică
15. Rădoi Elena-Arleziana: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Științe Economice, Domeniul: Contabilitate și informatică de gestiune
16. Rujan Cătălina-Valentina: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Știinte Economice, Domeniul: Finanțe și bănci
17. Unga Florentina-Andreea: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Științe medicale și comportamentale, Domeniul: Educație fizică și sport


Filologie:
1. Andrei Fabiana: Academia de Studii Economice București-Facultatea de Relații Economice Internaționale
2. Băra Andreea-Larisa-Elena: Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu-Facultatea de Științe Economice 
3. Blescău Oana-Iuliana: Universitatea de Vest din Timișoara-Facultatea de Litere, Istorie și Teologie, specializarea Istorie
4. Boghian Andreea-Giorgiana: Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu-Facultatea de Științe Socio-Umane, departamentul de Asistență socială
5. Burci Ionela-Sidonia: Academia de Studii Economice București-Facultatea de Administrație și Management Public, specializare Administrație Publică
6. Ciucă Elena-Georgiana: Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie „George Emil Palade” din Târgu Mureș-Facultatea de Medicină, specializarea Medicină Generală
7. Covaci Maria-Andrada: Universitatea din București-Facultatea de Științe Politice
8. Cuteanu Cristina: Academia de Studii Economice București-Facultatea de Relații Economice Internaționale
8. Dobre Larisa-Iuliana: Universitatea din București-Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării 
9. Forțofoi Belmondo-Ionuț: Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” din București, Departamentul de Drept
10. Gheorghe Maria-Mihaela: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu, Facultatea de Științe Economice, specializare Management și Administrarea Afacerilor și Facultatea de Inginerie, specializare Inginerie și management în alimentație publică și agroturism
11. Onea Mădălin: Universitatea „Constantin Brâncuși” Târgu Jiu-Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor, specializarea Informatică Economică 
12. Popica Ionela-Cristina: Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara- Facultatea de Medicină, specializarea Asistență medicală generală
13. Rogoveanu Laurențiu: Universitatea Politehnică Timișoara-Faculatatea de Inginerie a Transporturilor și a Traficului
14. Rotaru Elena-Andreea: Universitatea de Vest din Timișoara-Facultatea de Sociologie și Psihologie
15. Sanda Andreea-Denisa: Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu, Facultatea de Științe ale Educației, Drept și Administrație publică, specializarea Administrație publică
16. Stanciu Elena-Denisa: Universitatea de Vest din Timișoara, Facultatea de Sociologie si Psihologie, specializarea Pedagogia învățământului primar și preșcolar
17. Stăncioiu Maria-Eliza: Universitatea din București-Facultatea de Științe Politice, departamentul Științe Politice în limba română
18. Turtoiu Sergiu-Paul-Sebastian: Universitatea „Hyperion” București, departamentul de Management
19. Zamfira Alexandra: Universitatea de Vest din Timișoara-Facultatea de Sociologie și Psihologie, specializarea Pedagogia învățământului primar și preșcolar
20. Zamfira Dana-Maria: Universitatea din Craiova- specializarea Științe Politice


Științe ale naturii:
1. Bădița Cristina: Universitatea de Vest din Timișoara, Facultatea de Chimie, Biologie, Geografie
2. Covei Costina: Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu, Facultatea de Drept 
3. Lican Bianca: Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu, Facultatea de Inginerie
4. Zămalcă Daiana, Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu-Facultatea de Inginerie a mediului.
 Multe felicitări celor care sunt admiși deja și mult succes celor care vor susține examenele de admitere în perioada următoare!

 

Vizualizări: 4,298

Trimite pe WhatsApp

Citește și:

Călător în Oltenia

Olteni de poveste